CERTIFICEREDE ÅR-INSTRUKTØRER

Effektiv stressbehandling kræver dygtige behandlere. Vi uddanner derfor løbende instruktører til Åben og Rolig forløb. Nedenfor kan du se, hvem der er certificerede ÅR-instruktører.

Aalborg

Casper Andersen Psykolog
26 20 19 61 stresstilbud@aalborg.dk

Christian Buhl Psykolog
26 20 19 61 stresstilbud@aalborg.dk

Frank B. Nielsen Psykolog 
26 20 19 61 stresstilbud@aalborg.dk 

Jeanette R. Wahl Psykolog
26 20 19 61 stresstilbud@aalborg.dk

Louise Fransgaard Psykolog
26 20 19 61 stresstilbud@aalborg.dk

Maria Chebørløv Brix Psykolog
26 20 19 61 stresstilbud@aalborg.dk

Winnie Zachariasen Psykolog
25 20 13 80 stresstilbud@aalborg.dk

Aarhus

Katrine Kristensen Rolighed I Psykolog
22 30 83 67 I kkr@specular.dk

Herning

Charlotte Gadegaard Psykolog, Ph.D. 
61 33 41 54 caras1980@gmail.com

Hjørring

Pauline Voss Romme I MSc. og aut. fysioterapeut
20 82 83 68 I info@vossromme.dk

Skanderborg

Lena Lippke I Psykolog
21 70 89 73
  I lena.lippke@skanderborg.dk

Mariagerfjord

Charlotte Nielsen (under udd. til ÅR certificering) I Psykolog
60 53 70 81
  I charlotte-nielsen@hjoernet.dk

Lisbet Bundgård (under udd. til ÅR certificering)  I Psykolog
30 95 05 75
  I lisbetbundgaard@gmail.com

København

Anne Marie Hermansen Psykolog
22 67 69 17 I psykolog.amh@gmail.com

Benita H. Rasmussen I Psykolog
24 63 79 91 he7w@suf.kk.dk

Christel O. Sørensen I Psykolog
24 52 68 95 christelobelpsyk@gmail.com

Christoffer Zeuthen I Psykolog
23 70 66 90 I czeuthen@cfps.dk

David Lauritsen (under udd. til ÅR certificering) I Psykolog
30 13 09 69 I emaildavidlau@gmail.com

Ditte Skovgaard I Psykolog
22 33 00 52 I psykolog@ditteskovgaard.dk

Dorthe Djernis I Psykolog
61 68 80 11 I dorthe@djernis.net

Else Marie Jensen (under udd. til ÅR certificering) I Psykolog
23 90 08 23 I else.mariejensen@yahoo.dk

Eva Berents I Psykolog
29 60 80 20 I psyk.evaberents@gmail.com

Freja Filine Petersen I Ph.D. stud.
60 60 03 21 I freja.petersen@cfps.dk

Freya Noer I Psykolog
24 79 16 38 Gj6q@suf.kk.dk

Gitte Westphael I Psykolog
23 98 51 68 I gitte.westphael@cfps.dk

Helle Søbirk (under udd. til ÅR certificering) I Psykomotorisk terapeut og psykoterapeut
41 89 73 12
I hesb@kp.dk

Janne Skakon I MSc.Ph.D.
22 98 37 37 janne.skakon@psy.ku.dk

Karen Fonseca I Psykolog
20 42 76 12 I kf@pteam.dk

Kathrine Fabricius I Psykolog
24 46 33 66 I fq1u@suf.kk.dk 

Lene Marr Spore I Psykolog
22 84 24 14 I info@ressourceklinikken.dk

Lill Palmblad I Erhvervspsykolog
60 61 65 77 lill@palmblad.dk

Louise Bjerg Pedersen I Psykolog
51 29 62 12 I
louise_bjerg@yahoo.dk

Louise Victoria Alliverti Holde I Psykolog
21 65 38 66 I ev4l@suf.kk.dk

Naila Akbar I Psykolog
81 61 99 18 Naila_akbar@yahoo.dk

Peggy Kortenbach I Psykolog
28 93 53 88 peggy.kort@gmail.com

Rikke Plougsbæk I Psykolog
27 12 13 53 rikkeplougsbaek@hotmail.com

Sara Ross (under udd. til ÅR certificering) Psykolog
21 38 41 13 I da0a@suf.kk.com

Sabrina Justesen Leoni Psykolog
27 21 12 01 I Sabrina@jleoni.com

Tania L. Borkmann I Psykolog
25 36 77 86 taniasofielb@gmail.com

Trine Birgitte Østergård (under udd. til ÅR certificering) I Psykolog
21 38 48 89 I d99y@kk.dk

Yasmin M. Rajput I Psykolog
25 54 27 84 info@mindfulyasmin.dk

Yun Ladegaard I Psykolog
35 32 49 24 I yun.ladegaard@psy.ku.dk